facebookemailheart

חדרי אמבטחצרות ומרפסותמטבחיםחדרי מגוריםפרויקטים ציבוריים

הבלוג של רוחמה שרון

article thumbnailז'ה טם, רונית אלקבץ

את התערוכה הזאת אתם חייבים לראות. התערוכה - ז'ה טם, רונית ...


article thumbnailULTRA VIOLET

אחרי שכל שבועות האופנה האחרונים נשטפו סגול, היה זה אך טב...


article thumbnailנפלאות הפסיפס

הפסיפס המעודן נראה כשמיכה מקושטת שנפרסה בחלל. הוא אינו מש...


קלאסיקה איטלקית

העיצוב האיטלקי מזוהה עם איכות וטעם משובח. איטליה היא אחת מבירות האופנה המרכזיות והמשמעותיות ומתחרה על התואר עם גדולות וטובות דוגמת בירת התפוח הגדול, אחיותיה ליבשת, פריז ולונדון וחשובות נוספות הנמצאות אי שם באסיה. ובעוד שבעולם האופנה היא מקיימת מלחמה לא פשוטה על ההובלה, בענף עיצוב הפנים אוחזת  ארץ המגף בתואר המלכה הבלתי מעורערת ונחשבת לאוטוריטה בתחומה. האיטלקים הם בעלי חוש אסתטי מפותח ומתייחסים לעיצוב הפנים כמנה עיקרית ולא כתיבלון, כפי שהפליא לתאר זאת Matteo Alessi מבעלי Alessi, מותג האיכות האיטלקי המתמחה בעיצוב כלי בית, בעת ביקורו בישראל, לרגל כנס בנושא- "העיצוב האיטלקי פוגש את ישראל", שהתקיים בשנה שעברה במוזיאון העיצוב בחולון.
למרות שגם העיצוב הטוסקני הוא למעשה ז'אנר בעיצוב האיטלקי, בפוסט הזה בחרנו להציג את העיצוב האיטלקי המדגיש את הקו הקלאסי. החלל הקלאסי, יראה מאוורר ולא תיווצר תחושת עומס, אך אל תטעו, העיצוב רחוק מהקווים המינימליסטיים. העושר העיצובי קיים ובולט לעין, אך עם זאת נשמרים בקנאות המשקל והפרופורציה. אם ישולב עיטור למשל, הוא יתמזג בהרמוניה עם הקו המאפיין את החלל ולא יראה בו כעצם זר. לריצוף ולחיפוי חלק מרכזי ומשמעותי בעיצוב החלל ובהעברת המסרים והם יהיו מעוטרים פעמים רבות, אך תמיד ישמרו הפרופורציות והמינונים ליצירת האיזון.  הכיור והכלים הסניטרים יגיעו לרוב עם טאץ' עיצובי וגם במקרה הזה השיק יעלה מהגימור המיוחד, מצורה מעניינת ולווא דווקא מכיוון של גוונים נועזים או של קונסטרוקציות מורכבות. ההרמוניה האיטלקית מאגדת בתוכה גוונים, פריטי דקורציה, גימורים ותאורה ומגישה אותם כאלו היו וילון שקוף ואוורירי, בעל נוכחות וקו אסתטי ניכר, המתנופף ברוח.

65

1.

155

2.

foto-cl-bl-badk-hoekje

3.

foto-showr-badk

4.

foto-wand-badk-geel

5.

foto-wand-ge-toilet

6.

 

1. ריצוף בלטות בטון אפורות בשילוב שטיח אריחים בשחור לבן - שטיח האריחים הוא האלמנט המרכזי בחלל, כשהוא מעצים נוכחות בשל כך שנפרס מהקיר ויורד מטה כמרבד, במרכזו ממוקם האמבט. הריצוף האפור מסביב הוא ריצוף בלטות בטון, שומר על הרמוניה ואם תשימו לב לפרטים הקטנים תגלו שלחיפוי הוסיפו דקור מעוטר כסיומת, המעניק שיק רב למראה הכללי המתקבל. ואם בפרטים קטנים עסקינן, תבחינו וודאי גם ברגלי האמבט המעוטרות, בכיור העגול ובברז בסגנון עתיק. כל אלו יוצקים קלאסיקה מעודנת בטוב טעם, לחלל.

2. משחקים בכחול לבן - בחדר הרחצה הזה שילבו בין מספר דוגמאות שונות של כחול ושילבו אותן בריצוף ובחיפוי הקירות. כדי לשמור על הרמוניה ועל מראה אוורירי, בחלקים מרכזיים השתמשו באריחים לבנים בלבד, ללא תוספות. באופן הזה עושר הדוגמאות מתאזן והמראה הכללי מצליח לשמור על האוורור הנדרש.

3,4. בלטות בטון בגוון טורכיז - בשני חדרי האמבט שולט הגוון הטורכיז ומביא עמו רוך קסום לחלל האמבט. השילוב בין ריצוף בלטות בגוון טורכיז לעיטורים בגוון לבן שומר על ההרמוניה. הדקור שמסביב משלב אלמנטים גיאומטריים לצד עיטורים מעוגלים, המרכז עליו מונח האמבט הוא למעשה שטיחון אריחים מעוטרים ושאר הריצוף הוא ריצוף טורכיז חלק.

5,6. חדרי שירותים ורחצה בגוון חרדל - הגוון החרדלי מזכיר מעט את הזהב ומכניס אור מלכותי לחלל בו נמצא. שילוב עיטורים בגוון לבן שומרים על הטון ומשתלבים היטב בחלל. הבחירה בעיטור הלבן מאפשרת לבחור עיטור עשיר ועם זאת בשל הגוון הבהיר הוא אינו משתלט.

 

 

 

 

חדרי אמבט - פוסטים נוספים

טיפים לעיצוב חדר הרחצה טיפים לעיצוב חדר הרחצה כמעט כל מי שניגש לתכנן לעצמו את חדר הרחצ...
המשלימים המשלימים תורת הצבעים של שברל הייתה אחד היסודות הת...
חרסינה בגוון חאקי חרסינה בגוון חאקי נדמה שהיום יותר מבעבר מעניקים המעצבים אי...
חדר אמבט גברי חדר אמבט גברי השימוש באריחי חרסינה בגוונים של כחול, חר...
שדרוג חדר הרחצה שדרוג חדר הרחצה בחירה במספר אריחי חרסינה בעיטורים בגווני...
הדשא שלכם תמיד ירוק יותר הדשא שלכם תמיד ירוק יותר השימוש במשרביות כמחיצה, מאפשר זרימה הרמו...
קלאסיקה איטלקית קלאסיקה איטלקית האיטלקים הם בעלי חוש אסתטי מפותח ומתייחס...
אתר האמבטיות מבית רוחמה שרון עכשיו באוויר אתר האמבטיות מבית רוחמה שרון עכשיו באוויר אתר חדרי אמבט ומתחמי הרחצה של רוחמה שרון...
בנימה ילדותית בנימה ילדותית חדר רחצה צבעוני, שמח ומלא באופטימיות ימו...
כך תצרו אווירה בחדר האמבט כך תצרו אווירה בחדר האמבט לעיתים אין צורך להיכנס לשיפוצים מאסיביים...
כך הופכים פינה קטנה לקסם גדול כך הופכים פינה קטנה לקסם גדול על הפינה הזאת בבית אפשר היה לדלג ברגע. מ...
אהבה לירוק אהבה לירוק ירוק הוא האנרגיה של האהבה. שילובו כחלק מ...
מקורות השראה מרוקאים שקיבלו אינרפטציה ישראלית עכשווית מקורות השראה מרוקאים שקיבלו אינרפטציה ישראלית עכשווית מי אמר שחייבים לנסוע עד לצפון הרחוק כדי ...
10 חללי רחצה שונים המשלבים בלטות בטון 10 חללי רחצה שונים המשלבים בלטות בטון בלטות הבטון אינן זקוקות לחלל מיוחד כדי ל...
בלטות בטון בתוך חדרי רחצה בלטות בטון בתוך חדרי רחצה האופי הדומיננטי של בלטות הבטון, נותן את ...
פסיפס של משחקים פסיפס של משחקים הצפיפות שמאפיינת את עבודת הפסיפס מעניקה ...
article thumbnailהמגירה הסגולה

מגירה מסקרנת, מעצם היותה סגורה. מה יש שם בפנים? זכרון ישן, ...


קישורים

הירשמו לקבלת עידכונים.

שם מלא:
מייל:

ברישומך למערכת הינך מצהיר כי הינך מאשר/ת שליחת עידכונים ודברי פרסומת למייל המוגדר במערכת.